Białystok w dniach 16-18 listopada był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Niepodległości dziewcząt i chłopców z rocznika 2007 i młodsi. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych zespołów UKS „Trójka” Żyrardów z klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3. Jest to już kolejny raz kiedy gościmy w Białymstoku i wracamy z niego w bardzo dobrych humorach bo nasi zawodnicy i zawodniczki uplasowali się na drugich miejscach. Drużyna chłopców prowadzona przez trenera Sławomira Jakubiaka w pierwszym meczu pokonuje po zaciętym boju gospodarza turnieju zespół z Białegostoku i notują pierwsze zwycięstwo. W kolejnym meczu wygrywają z Bielskiem Podlaskim i po pierwszym dniu notują komplet zwycięstw. W drugim dniu zawodów nasi koszykarze ulegają minimalnie bo 3 punktami zespołowi, który jak sie później okazało wygrał cały turniej a mianowicie UKS „Nenufar” 5 Ełk. W pozostałych dwóch meczach nie dajemy żadnych szans dwóm zespołom z Łomży wygrywając zdecydowanie prowadząc od początku do końca. Ostatecznie zajmujemy drugie miejsce w całym turnieju.

Dziewczęta prowadzone przez trenera Łukasza Puchałę też zaczęły dobrze turniej pokonując zdecydowanie „Trójkę” Ełk następnym przeciwnikiem była „Trójka” Działdowo i tu minimalnie po ciężkim meczu ulegamy 16:15 notując swoją pierwszą porażkę. Drugi dzień zawodów rozpoczynamy przegraną z UKS „Nenufarem” 5 Ełk i w ostatnim meczu tego dnia po równie ciężkim meczu wygrywamy z SOKOŁEM Działdowo. Ostatnie starcie z gospodarzami decydowało o tym czy zdobędziemy medal czy będziemy poza podium . Nasze zawodniczki od samego początku narzuciły swój styl gry i zyskały bezpieczną przewagę, która dowiozły do samego końca. O miejscu medalowym bądź tym najgorszym dla sportowca czyli 4 decydowała mała tabela i dzięki wysokiej wygranej w ostatnim meczu zajmujemy drugie miejsce.

Klasyfikacja Końcowa (Chłopcy)

 1. UKS Nenufar 5 Ełk
 2. UKS Trójka Żyrardów
 3. MOSIR Bielsk Podlaski
 4. UKS Basket 47 Białystok
 5. UKS 9 Łomża
 6. UKS Łomżyczka Łomża

Klasyfikacja Końcowa (Dziewczęta)

 1. Trójka Działdowo
 2. UKS Trójka Żyrardów
 3. UKS Nenufar 5 Ełk
 4. UKS Basket 47 Białystok
 5. Sokół Działdowo
 6. Trójka Ełk

Najlepszy Rozgrywająca/cy: Zofia Glizia / Jakub Gąsiński
Pierwsza Piątka All Stars: Nicola Chechłacz / Antoni Kawiecki
Druga Piątka All Stars: Julia Piekarska / Nikodem Biskup
Najlepsza/szy w zespole: Martyna Kakietek / Bartłomiej Kołodziejczak
Wyróżniająca/cy się w zespole: Aleksandra Wojciechowska / Cezary Koźlicki

Skład UKS Trójka Żyrardów (Chłopcy):
Koźbiał Bartosz, Mikołaj Jarkiewicz, Aronowski Filip, Koźlicki Cezary, Biskup Nikodem, Bławdzin Bartosz, Kołodziejczak Bartłomiej, Gąsiński Jakub, Janowczyk Miłosz, Rosiak Antoni, Kawiecki Antoni, Szymańczak Nikodem, Kierzkowski Franciszek, Uszkiewicz Igor, Wielogórski Michał

Trener: Sławomir Jakubiak

Skład UKS Trójka Żyrardów (Dziewczęta):
Skibińska Róża, Lefelt Zuzanna, Kociszewska Wiktoria, Kołatko Julia, Glizia Zofia, Darska Milena (Kpt), Chechłacz Nicola, Szafraniec Adrianna, Piekarska Julia, Skrobisz Maja, Śnieg Zofia, Kwapisz Magdalena, Sękowska Katarzyna, Kakietek Martyna, Wojciechowska Aleksandra

Trener: Łukasz Puchała