W dniach 11-13.09.2020 na hali „Elektryk” rozgrywany był II Charytatywny Turniej Koszykówki Mężczyzn w którym udział wzięły cztery 2-go ligowe drużyny : UKS Trójka Żyrardów, WMSS Isetia Warszawa, MKS Ochota Warszawa i ŁKS Łódź. Mecze turniejowe stały naprawdę na wysokim poziomie, a kibice którzy zdecydowali się odwiedzić halę „Elektryk” mieli co oglądać. Wystarczy powiedzieć, że wszystkie mecze były zaciętą walką do ostatniej minuty a losy ostatecznych wyników ważyły się do samego końca. Nasz zespół, będący w trakcie przygotowań do 2-go ligowego sezonu odniósł jedno zwycięstwo i dwa razy minimalnie uległ swoim rywalom ostatecznie zajmując 3 miejsce w turnieju.

Lecz sportowa strona była tylko tłem do głównego celu jakim była zbiórka środków potrzebnych na leczenie i rehabilitacje małego, dzielnego żyrardowianina Filipka Sucheckiego.

Mimo niesprzyjających z wiadomych względów okoliczności przez trzy dni powoli zapełniane były puszki kwestarskie a punktem kulminacyjnym była licytacja piłki jaką rozgrywane były mecz na MŚ w Chinach z podpisami naszych reprezentantów, którzy w tych mistrzostwach uczestniczyli, przekazana na ten cel przez PZKosz.

Piłka została zlicytowana przez London Patriots Basketball za sumę 5330 zł a zbiórka pieniędzy została zainicjowana przez byłego zawodnika i wychowanka UKS Trójka Jarka Musia mieszkającego obecnie w Londynie, który wraz ze swoimi kolegami z drużyny w ten sposób postanowili pomóc Filipkowi. Ostateczna kwota jaką udało się zebrać podczas tego turnieju to 8 450 zł (!)