Dwa zupełnie różne mecze w swoim wykonaniu rozegrali w 3 lidze nasi seniorzy.

1.02. na hali AQUA odbyło się spotkanie dwóch zwycięzców swoich grup czyli UKS Trójka zmierzył się z WMSS ISETIA Warszawa. Mecz dwóch liderów 3LM nie był porywającym widowiskiem, licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć dużo walki, ale też niestety dużo błędów i nieskutecznych akcji, w szczególności gospodarzy. co prawda do ostatniej chwili ważyły się losy spotkania, lecz niestety to nasi koszykarze, jak sami przyznali po najsłabszym meczu w ich wykonaniu, zeszli z boiska pokonani 75:67.

UKS Trójka Żyrardów – WMSS ISETIA Warszawa 67:75 (17:19, 18:24, 14:12, 18:20)

Punkty: Tomasz Gałan 20 pkt, Mariusz Łapiński 20 pkt, Marcin Wieczorkowski 8 pkt, Filip Firlej 7 pkt, Patryk Repiński 3 pkt, Marcin Uliczka 4 pkt, Michał Nesterowicz 2 pkt, Bartosz Karasiński 3 pkt, Filip Śnieg, Łukasz Odolczyk, Damian Orębski, Sebastian Parol

Natomiast zupełnie inną grę naszego zespołu mogli zobaczyć kibice w następnym tygodniu czyli 8.02. Tego dnia podejmowali walczącego o miejsce w pierwszej trójce grupy play-off gwarantujące awans do 1/2 finału o 2 LM KS Legion Legionowo. Tu od pierwszych minut tego spotkania można było zauważyć kto tego dnia będzie dzielił i rządził na żyrardowskim parkiecie. Nasi koszykarze zmotywowani chęcią zrehabilitowania się za wcześniej porażkę zagrali tak jak sobie to założyli, czyli przede wszystkim nie pozwalając przeciwnikowi za wiele tego dnia. Mogliśmy zobaczyć zdecydowanie lepszą obronę i przede wszystkim skuteczniejsze ataki w naszym wykonaniu, dzięki czemu przewaga naszego zespołu z każdą minutą rosła, a mecz zakończył się efektownym zwycięstwem 103:59

UKS Trójka Żyrardów – KS Legion Legionowo 103:59 (33:18, 17:17, 31:12, 22:12)

Punkty: Tomasz Gałan 19 pkt, Marcin Uliczka 14 pkt, Marcin Wieczorkowski 13 pkt, Mariusz Łapiński 12 pkt, Bartosz Karasiński 10 pkt, Damian Orębski 9 pkt, Łukasz Odolczyk 6 pkt, Michał Nesterowicz 6 pkt, Mariusz Wójcik 5 pkt, Filip Firlej 5 pkt, Roman Sosiński 2 pkt, Sebastian Parol 2 pkt