Kolejny weekend i kolejna udana impreza.
W piątek i sobotę na hali AQUA rozgrywany był turniej, który na pewno przejdzie do historii żyrardowskich imprez koszykarskich. I Amatorski Turniej Koszykówki Kobiet o Puchar Firmy Emka, bo o nim mowa, cieszył się już od samej jego zapowiedzi ogromnym zainteresowaniem, wystarczy zaznaczyć, że wzięło w nim udział 8 zespołów nie tylko z Żyrardowa, ale też z innych miast Polski: Gdyni, Pułtuska, Radomia, Warszawy i Łodzi w których wystąpiło blisko 100 kobiet (!), które też były wspierane przez liczną widownie przybyłą na AQUA. Zwyciężczyniami tego historycznego turnieju po dwóch dniach zmagań została drużyna z Łodzi – Kobiety Na Boiska, które w finale pokonały zespół z Gdyni – 3 City Basket odbierając z rąk Gosi Rdest przedstawicielki firmy Emka oraz Prezydenta Miasta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Dobrze też zaprezentowały się żyrardowianki z zespołu Ustąp Babci Miejsca zajmując trzecie miejsce w małym finale pokonując inny zespół z Żyrardowa- Ostre Chili My.
Ostateczna kolejność:
1. Kobiety Na Boiska
2. 3 City Basket
3. Ustąp Babci Miejsca
4. Ostre Chili My
5. Basket Ladies
6. Ekonomik KOTTRANS
7. Szpilki Pułtusk
8. Tempe Dzidy
MVP turnieju została Katarzyna Karmelita (Kobiety Na Boiska)
Najlepszy strzelec oraz rzucająca za trzy Alicja Bednarek (Kobiety Na Boiska)
Wśród wyróżnionych zawodniczek były też znane kibicom byłe żyrardowskie zawodniczki Paulina Madej – Strzałkowska, Aleksandra Mysińska oraz Patrycja Dąbrowska
Cieszymy się, że wszystkie drużyny opuszczały halę
AQUA tuż po zakończeniu w pełni zadowolone z organizacji i zabawy jaką niesie gra w koszykówkę 🏀

Serdeczne podziękowania za wsparcie naszego turnieju dla władz Miasta Żyrardowa, Firmy EMKA S.A., TGiS, ALLMAR, AQUA Żyrardów, Fotograf Marszałek, Foto Dominik Spanpenberg, Foto Michał Grzywna.
Do zobaczenia za rok ‼️
zdjęcia Michał Grzywna