W dniach 26-28.04.2019r. w Żyrardowie obywał się Półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski Kadetek U16. Nasze zawodniczki pierwszego dnia zmierzyły się z najtrudniejszym rywalem, UKS Bat Kartuzy. Swój styl gry Kartuzy narzuciły już w pierwszych akcjach, spotkanie zakończyło się wynikiem 75:49 dla Kartuz. Drugiego dnia żyrardowianki pewnie pokonały MKS Basket Chrobry Głogów 81:64. Awans do finału MP nadal był sprawą otwartą. Podobny stosunek wygranych i porażek 1-1 miały zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno. Obie drużyny były zdeterminowane, jednak silniejsze okazały się zawodniczki „Trójki”. Mecz bardzo wyrównany, wygrany niewielką liczbą punktów, ale jakże ważny. Zarówno z tego względu, że dawał awans, jak i z powodów szkoleniowych. Dziewczyny, mimo zmęczenia fizycznego, kontuzji, udźwignęły mecz psychicznie, konsekwentnie realizowały założenia taktyczne i to zaważyło na wyniku. Ogromnym wsparciem byli kibice licznie przybyli do hali AQUA Żyrardów. MVP turnieju została Iga Gejcyg.

„Finały Kadetek odbędą się w terminie 15-19 maja, jest więc trochę czasu na poprawę elementów gry. Należy jednak podkreślić, że awans to nasz ogromny sukces. Podsumowanie wieloletniej pracy zawodniczek i trenerów UKS Trójka. Jestem szczęśliwa i dumna z dziewczyn!” –powiedziała trenerka Dominika Sztąberska

W rozgrywkach centralnych mamy jeszcze drużynę Młodziczek U14, która już niebawem rozegra Półfinały MP w Bochni. Miejmy nadzieję, że i one awansują do wymarzonych Finałów.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszych drużyn, które tak dzielnie walczyły. Szkoda mi chłopaków(drużyny seniorów) bo zabrakło im szczęścia i trafili bardzo trudną grupę w Raciborzu. Uważam, że zasługują na II ligę i mam nadzieję, że jednak w najbliższych latach osiągniemy wymarzony cel. Seniorom się nie udało jednak dziewczęta U16 stanęły na wysokości zadania i osiągnęły cel jakim był awans do Mistrzostw Polski. Teraz wszystko się może zdarzyć i dlatego życzę dziewczynom i sztabowi trenerskiemu medalu MP. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom oraz trenerom za wspaniałe emocje i życzę samych sukcesów. Również gorące podziękowania należą się władzom Miasta Żyrardowa, które bardzo mocno wspierają finansowo nasze drużyny w rozgrywkach centralnych”– powiedział Prezes Robert Janiszewski

Gorące podziękowania za wsparcie naszej drużyny należą się również Spółce AQUA Żyrardów, Szkole Podstawowej nr 3 Żyrardów, Firmie EMKA S.A., TGiS , DSM, SYSTEM-MAST, Rodzicom zawodniczek, Fot-Kierzkowski, Foto-Grzywna oraz Video Głowacki.

Skład UKS „Trójka” Żyrardów (U16):
Matylda Głowacka, Joanna Konarska, Hanna Kierzkowska, Aleksandra Mitrowska, Julia Ziąbska, Natalia Wnuk, Zofia Arkabuz, Iga Gejcyg, Zuzanna Ludwiczuk, Aleksandra Kowalska, Julia Paradowska, Julia Runkwitz, Dagmara Dziedzic, Milena Jarkiewicz

Trenerzy: Dominika Sztąberska i Bartosz Słomiński