Drużyny UKS Trójka dziewcząt od kilku lat uczestniczą w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Bochni. W tym roku również podczas X Jubileuszowego turnieju nie zabrakło naszych ekip oraz innych drużyn z całej Polski i wielu europejskich państw m. in. Węgier, Czech, Słowacji. UKS Trójka wystawiła zespoły w dwóch kategoriach wiekowych – młodziczki U14 i kadetki U16. Nasze koszykarki U14 podopieczne trenera Piotra Wacławka w swojej grupie nie miały sobie równych i po wysokich wygranych z Wisłą Kraków 95:41, z Czeszkami z Ostrawy 105:19 i ISWJ Wisła o awans do finału rozegrały piękny mecz z Mistrzem Słowacji FC Angels Koszyce. Po bardzo wyrównanym spotkaniu to żyrardowskie koszykarki cieszyły się ze zwycięstwa 67:65. Ta wygrana pokazała, że w naszej drużynie drzemią duże możliwości, a dziewczyny potrafią walczyć do samego końca.

W ścisłym finale UKS Trójka spotkała się z drużyną Słoweńską FELIX Zasavje. Pierwsze dwie kwarty zapowiadały się wysoką wygraną naszej drużyny bo prowadziliśmy różnicą 22 pkt. Jednak trzecia i czwarta kwarta pokazały, że zbyt wcześnie uwierzyliśmy w zwycięstwo. Słowenki zaczęły się zbliżać do nas, a końcówka meczu była bardzo nerwowa. Jednak wszystko skończyło się dobrze i zwycięstwo 57:51 było jak najbardziej zasłużone dla naszego zespołu.

Drugą drużyną, która wzięła udział w turnieju były nasze kadetki U16, które rywalizowały w kategorii starszej czyli U17. Podopieczne Dominiki Sztąberskiej choć młodsze, zanotowały dobry występ i zajęły III miejsce. Po bardzo dobrych meczach pokonały gospodynie MOSIR Bochnia 61:59, Piłsudczyka Brzeg 57:27 i UKS Basket Dąbrówkę 64:44 Uległy natomiast ekipie Wisły Kraków 35:62 i MKS MOS Wrocław 38:61 które okazały się wyraźnie lepsze.
Turniej można zaliczyć do udanych bo był jednym z etapów przygotowań do dalszej części rozgrywek ligowych i centralnych. Miejmy nadzieję, że po chwili odpoczynku w ferie i obozie sportowym drużyna nasza w drugiej części sezonu pokaże dobrą formę i awansuje do Finałów MP U16K.

„Cieszę się z wyników naszych drużyn w tym turnieju. Zobaczyliśmy wiele dobrego w naszej grze ale również były błędy, które musimy poprawić. Teraz ferie i obozy sportowe a po nich dalsza część sezonu i mam nadzieję, że wiosna będzie dla nas szczęśliwa bo zdobędziemy medale Mistrzostw Polski tak jak w ubiegłym roku zrobiły to juniorki U18” – powiedział Prezes Klubu R. Janiszewski

Podczas Turnieju wyróżniono następujące zawodniczki:

U14 – MVP całego turnieju: Karolina Ułan
Najlepsza zawodniczka turnieju: Milena Jarkiewicz
Najlepszy obrońca: Oliwia Wojtasik

U17K – Najlepsza zawodniczka: Hanna Kierzkowska
Do Piątki All Stars wybrano: Natalia Wnuk


Klasyfikacja Końcowa U14 (Pierwsza „Czwórka”)

  1. UKS Trójka Żyrardów
  2. Felix Zasavje (Słowenia)
  3. FC Angels Koszyce (Słowacja)
  4. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski

Skład UKS Trójka U14:
Ułan Karolina, Jarkiewicz Milena, Sieczka Julia, Depciuch Patrycja, Wojtasik Oliwia, Stawczyk Oliwia, Sokołowska Oliwia, Owczarek Weronika, Wiśniewska Weronika, Łapińska Daria, Kaczmarek Wiktoria, Zuzanna Dropińska, Katarzyna Grzywna

Trenerzy: Piotr Wacławek, Robert Janiszewski

Klasyfikacja Końcowa U17:

  1. MKS MOS Wrocław
  2. Wisła Can-Pack Kraków
  3. UKS Trójka Żyrardów
  4. MOSiR Bochnia
  5. UKS Piłsudczyk Brzeg

Skład UKS Trójka U17:
Aleksandra Mitrowska, Natalia Wnuk, Julia Ziąbska, Joanna Konarska, Hanna Kierzkowska, Iga Gejcyg, Aleksandra Kowalska, Zuzanna Ludwiczuk, Julia Paradowska, Dagmara Dziedzic, Zofia Arkabuz, Patrycja Serafin

Trener: Dominika Sztąberska