Bardzo dobre wieści nadeszły z Bochni o kolejnym sukcesie z udziałem żyrardowskich koszykarek (młodziczek UKS „Trójka”). W dniach 27.02 – 03.03.2019 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). W reprezentacji województwa Mazowieckiego znalazło się aż 7 zawodniczek UKS Trójka (tj. 50 % kadry), z czego jesteśmy bardzo dumni. Większość z naszych dziewcząt należało do bardzo wyróżniających się w całych mistrzostwach i „ciągnęły” kadrę Mazowsza od zwycięstwa do zwycięstwa. Po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie (pewne zwycięstwa z woj. Małopolskim, Kujawsko-Pomorskim i porażka z woj. Pomorskim) dało to awans do Półfinału Mistrzostw Polski. Tu czekało na nas woj. Wielkopolskie, które należało do faworytów mistrzostw. Tego dnia jednak na kadrę Mazowsza nie było mocnych (najlepszy mecz w mistrzostwach) co dało pewną wygraną 62:49! W finale na naszą ekipę czekało już woj. Łódzkie. Mecz układał się pod dyktando Mazowsza i większość spotkania to ta kadra prowadziła kilkoma punktami. Jednak jak to w sporcie czasami bywa oprócz talentu i dobrego przygotowania trzeba mieć również szczęście i to w samej końcówce meczu dopisało kadrze woj. Łódzkiego. To one wygrały jednym punktem całe spotkanie 55:54 (jeszcze 40 sekund przed końcem Mazowsze prowadziło trzema punktami). Jednak dla Mazowsza i żyrardowskich zawodniczek to kolejny wielki sukces. Srebrny medal Mistrzostw Polski jest jak najbardziej zasłużony. Dziewczętom życzymy kolejnych sukcesów tym razem w rozgrywkach klubowych gdzie drużyny żeńskie UKS „Trójka” w ostatnich latach zdobyły wiele medali Mistrzostw Polski dla Żyrardowa i klubu. Nadmienić również trzeba, że do „najlepszej piątki” Mistrzostw została wybrana z Mazowsza nasza wychowanka Milena Jarkiewicz, która była liderką całej drużyny srebrnych medalistek. Trzeba również wspomnieć o naszej zawodniczce Karolinie Ułan która tuż przed Mistrzostwami skręciła nogę i nie mogła w nich uczestniczyć, a zapewne byłaby wielką podporą bo należała do czołowych zawodniczek kadry. Wierzymy jednak, że szybko wróci do zdrowia i z drużyną UKS „Trójka” U14K w tym sezonie będzie walczyła o medal Mistrzostw Polski czego serdecznie jej i drużynie życzymy!

„Jestem bardzo dumny z kadry Mazowsza i naszych zawodniczek grających w niej w tych Mistrzostwach. To kolejny sukces w ostatnich latach Mazowsza i kolejny medal , a w tym wszystkim uczestniczą nasze zawodniczki (z roku na rok coraz więcej) z czego jestem bardzo zadowolony bo oznacza to, że jesteśmy ośrodkiem koszykarskim, który bardzo dobrze szkoli w skali całego kraju. W zeszłym sezonie również był srebrny medal , a 2 i 3 lata temu było złoto dla kadry Mazowsza w których zawsze prym wiodło kilka zawodniczek UKS „Trójka”. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję całej Kadrze Mazowsza, a w szczególności zawodniczkom UKS „Trójka” z którymi jestem związany wyjątkowo bo są to moje wychowanki i miałem przyjemność być przez kilka lat ich trenerem. Obecnie trenerem ich jest Piotr Wacławek który przygotował nasze dziewczyny do tych Mistrzostw i jak widać z bardzo dobrym skutkiem – powiedział Prezes/Trener UKS „Trójka” Robert JaniszewskiOstateczna Kolejność Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich (OOM) – (pierwsza czwórka turnieju)

  1. Województwo Łódzkie
  2. Województwo Mazowieckie
  3. Województwo Pomorskie
  4. Województwo Wielkopolskie

W kadrze Mazowsza wystąpiły zawodniczki UKS „Trójka”: Jarkiewicz Milena, Owczarek Weronika, Stawczyk Oliwia, Wojtasik Oliwia, Grzywna Katarzyna, Sokołowska Oliwia, Ułan Karolina (kontuzja – pauzowała)