Sobotni wieczór miał należeć do seniorów UKS Trójka Żyrardów. Po serii zwycięstw i zapewnieniu sobie awansu do 1/2 finału o 2 Ligę, sobotni mecz a przede wszystkim wygrana z AZS UW Warszawa miała dać naszym koszykarzom tytuł mistrza 3 LM WOZkosz W.M. w sezonie 2018/2019. Mecz był zacięty od pierwszych minut, w których bardziej zdeterminowani byli przeciwnicy z Warszawy (nadal walczący o miejsce premiowane awansem do 1/2 finału), uzyskali nieznaczną przewagę nad jeszcze niezbyt skoncentrowanymi zawodnikami z Żyrardowa i tak skończyła się pierwsza kwarta z prowadzeniem 24:21 dla ekipy ze stolicy. Druga natomiast już znacznie lepsza w wykonaniu „Trójki” zakończyła się remisem 23:23. Wydaje się iż duże znaczenie na wynik końcowy miała kwarta 3, gdzie przy dobrej obronie i skutecznych kontrach nasi koszykarze wygrali 22:16. 4 kwarta to bardzo dobry początek w wykonaniu żyrardowian a w dalszej jej części pogoń przeciwników za wygraną w tym meczu, lecz nasi zawodnicy do końca kontrolowali wynik i odnieśli 12 zwycięstwo w tym sezonie jednocześnie zdobywając po raz drugi z rzędu tytuł mistrzowski i w obecności licznie przybyłych kibiców mogli odebrać z rąk Prezesa UKS Trójka Roberta Janiszewskiego puchar za Mistrzostwo 3 Ligi w sezonie 2018/19.

„Niezmiernie cieszy nas to zwycięstwo, tym bardziej, że dzisiaj graliśmy z naprawdę mocno dysponowanym i najtrudniejszym według mnie przeciwnikiem, który był bardzo silny pod koszami i niebezpieczny na obwodzie, ale nam bardzo zależało na zdobyciu mistrzostwa i to właśnie dzisiaj przed swoją publicznością, której dziękujemy za tak liczne przybycie. W dzisiejszym meczu niekwestionowanym liderem był Mariusz Łapiński zdobywca 26 pkt. (4×3 pkt.) w dodatku bardzo umiejętnie kierujący naszą obroną i po raz kolejny udowadniając, że nadal jest w stanie grać na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście miał też wsparcie w niezawodzących do tej pory Michale Nesterowiczu i Mariuszu Wójciku, którzy zdobyli w tym meczu po 20 pkt. Bardzo dobre spotkanie rozegrał też Patryk Repiński oraz Filip Firlej, który może nie zdobył wielu punktów ale bardzo mocno napracował się w obronie, co było kluczowe w tym spotkaniu. Przed nami jeszcze wyjazdowe spotkanie z Ochotą Warszawa, ale my już po zdobyciu wszystkiego co możliwe w lidze jesteśmy myślami przy turnieju półfinałowym o który tak jak w poprzednim sezonie będziemy się starać zorganizować w Żyrardowie.”- powiedział trener Piotr Sochacki

UKS Trójka Żyrardów – AZS UW Warszawa (93:87)
(21:21 ; 23:23; 22:16; 27:24)

Skład UKS Trójka Żyrardów
Kacper Tondera (2 pkt.); Krystian Czajkowski (0 pkt.); Bartosz Karasiński (6 pkt.); Łukasz Odolczyk (0 pkt.); Igor Ignatiuk (0 pkt.); Patryk Repiński (12 pkt.); Karol Ziąbski (0 pkt.); Michał Nesterowicz (20 pkt.); Przemysław Woromiej (5 pkt.); Mariusz Łapiński (26 pkt.); Mariusz Wójcik (20 pkt.); Filip Firlej (2 pkt.)

Trenerzy: Piotr Sochacki, Mariusz Łapiński