Dla UKS Trójka były to niesamowite finały Mistrzostw Polski w koszykówce juniorek w Gorzowie Wlkp. W dniach 09-13.05.2018 drużyna UKS Trójka w kategorii U18 wyjechała do dalekiego Gorzowa na turniej finałowy. Przez cały sezon 2017/18 juniorki UKS Trójka rozegrały wiele meczów ligowych oraz musiały przejść ćwierćfinały i półfinały aby dostać się do wymarzonych Mistrzostw Polski. Przez cały ten okres trener Wacławek rozgrywał mecze osłabiony poprzez kontuzje zawodniczek. W lidze na Mazowszu zajęliśmy drugie miejsce co dało awans do turnieju ćwierćfinałowego w Krakowie. Tu graliśmy bez trzech naszych podstawowych dziewczyn – Wińkowskiej, Jarkiewicz i Zdanowskiej. Jednak dobra dyspozycja pozostałych naszych zawodniczek dała awans z pierwszego miejsca do półfinału, który odbył się w Bochni. I tu już mogliśmy skorzystać z naszego centra – Anny Wińkowskiej reprezentantki Polski w kategorii juniorek, która przez rok leczyła kontuzje. Tym razem już w pełni sił mogła zagrać w półfinale i dzięki niej i pozostałym dziewczynom z drugiego miejsca awansowaliśmy do wymarzonych finałów MP w Gorzowie Wlkp. Startowało tu 8 najlepszych drużyn z Polski. Na finał ten jechaliśmy pełni obaw bo znowu przytrafiły nam się kontuzje i m.in. nie mogła zagrać nasza pierwsza rozgrywająca Natalia Klimek, a nadal kontuzje leczyły Jarkiewicz i Zdanowska. Przez urazy i osłabienie drużyny liczyliśmy się z tym, że będzie bardzo trudno zająć dobre miejsce w Finałach. Tu okazało się, że nie będąc w roli faworyta po przegranym pierwszym meczu z gospodarzami, dziewczyny zagrały trzy doskonałe mecze pokonując w grupie Sokołów Podlaski oraz Wrocław, co dało awans do pierwszej czwórki turnieju. O awansie do ścisłego finału zdecydować miał mecz z VBW GTK Gdynia, z którymi w Bochni zdecydowanie przegraliśmy. I tym razem nie byliśmy faworytami, jednak doskonały mecz całej drużyny oraz super prowadzenie przez trenerów po bardzo wyrównanym meczu to my cieszyliśmy się z awansu do wymarzonego Finału Mistrzostw Polski. W nim po raz kolejny spotkaliśmy się z gospodarzem ENEA AZS Gorzów Wlkp. Do przerwy byliśmy w stanie dotrzymać kroku gospodyniom, jednak w drugiej części spotkania Gorzowianki narzuciły swój styl i zdecydowanie wygrały MP Juniorek. Po ostatnim gwizdku sędziego również nasza drużyna cieszyła się ze srebrnych medali i wicemistrzostwa Polski.

To co nasza drużyna oraz trenerzy zrobili zdobywając wicemistrzostwo Polski to można nazwać czymś niesamowitym, czymś większym niż „Mistrzostwo Świata” to było dla nas zdobycie Mistrzostwa innej galaktyki. Nikt na nas nie stawiał i jeszcze mamy w zespole kilka kontuzji a tu trenerzy tak przygotowali i nastawili drużynę że poradziły sobie z najlepszymi i zasłużenie zdobyły srebro co dla naszego klubu i miasta jest czymś wspaniałym .W ostatnich 8 latach to już nasz 10 medal MP. Ja i trenerzy, zawodnicy i ich rodzice jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z tego sukcesu. Pamiętam 2011r gdzie nie będąc faworytem nasza drużyna kadetek zdobyła Mistrzostwo Polski ale graliśmy Finały w Żyrardowie. Natomiast teraz jest srebro i chyba jeszcze lepiej smakuje niż tamten sukces. Warto czekać na takie chwile.Dziękuję trenerowi Wacławkowi i Puchale oraz zawodniczkom za to że dzięki nim przeżyliśmy tak piękne chwile i niespodziewanie ale zasłużenie zdobyliśmy srebrny medal MP. Również serdeczne podziękowania dla Pana Prezydenta Żyrardowa za wspieranie nas i umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa oraz rodziców zawodniczek i działaczy którzy byli na meczu finałowym i dzielnie dopingowali naszą drużynę. Szczerze mówiąc mam nadzieje że to nie koniec z medalami w tym sezonie dla naszego klubu. Już w dniach 18-20.05. w Żyrardowie odbędzie się turniej półfinałowy MP Młodziczek U14 (Hala ZS Nr 1 „Elektryk”). Liczę że nasza drużyna przejdzie półfinał i w czerwcu zagra w finałach gdzie jak jej starsze koleżanki zdobędzie medal. W terminie tym również w hali AQUA odbędzie się jeden z największych turniejów minikoszykówki w Polsce Stasinki 2018. Weźmie w nim udział 22 drużyny z Polski, Łotwy ,Czech i ,Słowacji czyli około 350 zawodników. Już teraz na te koszykarskie imprezy serdecznie zapraszam, a od 21.05 w hali AQUA i ZS Nr 1 „Elektryk” odbywać się będą Mazowieckie Igrzyska Młodzieży szkolnej w minikoszykówce i tu w kat. dziewcząt nasz rejon będzie reprezentował SP Nr 3. – powiedział szczęśliwy Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski


Wyniki z Finałów:
UKS TRÓJKA ZYRARDÓW – ENEA AZS AJP GORZÓW 55:84
UKS TRÓJKA ZYRARDÓW – MPKK SOKOŁÓW PODLASKI 66:62
UKS TRÓJKA ZYRARDÓW – MKS MOS ŚLĘZA WROCŁAW 67:52
UKS TRÓJKA ZYRARDÓW – VBW GTK GDYNIA 71:67
UKS TRÓJKA ZYRARDÓW – ENEA AZS AJP GORZÓW 47:87

Pierwsza „Czwórka” Finałów:

  1. ENEA AZS AJP GORZÓW
  2. UKS TRÓJKA ŻYRARDÓW
  3. PTK CIS MULTIS PABIANICE
  4. VBW GTK GDYNIA


Skład Drużyny:
Wnuk Natalia, Kierzkowska Hanna, Mitrowska Aleksandra, Ogonowska Julia, Antolak Lidia, Gemziak Martyna, Ziębińska Aleksandra, Szczerbińska Sandra, Zdanowska Julia, Wińkowska Anna, Rygielska Eryka, Darska Oliwia, Jarkiewicz Magda, Kośla Emilia, Klimek Natalia, Tabak Magdalena

Trenerzy: Piotr Wacławek, Łukasz Puchała

Najlepsze nasze zawodniczki zostały nagrodzone:

ALL STARS: Kośla Emilia, Wińkowska Anna
Najlepsza Zawodniczka Drużyny: Rygielska Eryka