Po efektownym zwycięstwie w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uczennice SP Nr 3 Żyrardów awansowały do Finału Krajowego Mistrzostw Polski w Minikoszykówce Szkół Podstawowych Dziewcząt (klasa 6). Mistrzostwa te odbyły się w ostatni weekend w Kórniku k/Poznania. Spotkały się tam najlepsze szkoły z wszystkich województw czyli 16 drużyn. Szkoła nasza po wygraniu Igrzysk Mazowieckich jechała na Finały po cichu licząc na na medal. W eliminacjach grupowych trafiliśmy na SP 1 Głuchołazy, wygrywając gładko 56:11, następnie pokonana została SP 16 Szczecin 38:13 i SP 4 Gorlice 44:10. Po pewnym wygraniu swojej grupy Trójka trafiła na gospodarza SP 1 Kórnik, z którą po wyrównanym początku drugą połowę zdecydowanie wygraliśmy i całe spotkanie 32:15.W meczu półfinałowym SP 3 Żyrardów spotkał się z SP 44 Sosnowiec. Zawodniczki nasze nie pozostawiły żadnych złudzeń kto jest lepszy wygrywając bardzo wysoko 45:12 co dało awans do ścisłego finału. Tu na naszą drużynę czekała już SP 19 Poznań. Mecz finałowy zdecydowanie przebiegał pod dyktando „Gepardów” z SP 3 (taką „ksywkę” ma nasza drużyna). Od początku Gepardy narzuciła swój styl agresywnie broniąc na całym boisku i świetnie biegając do szybkiego ataku. Wygrana 44:15 dała upragniony złoty medal.

Trzy lata przygotowań nie poszło na marne. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zasłużyły na to Mistrzostwo Polski Szkół w Minikoszykówce. Były zdecydowanie najlepszą ekipą tych Finałów. Prawie codzienne treningi, wyjazdy na obozy, turnieje oraz rozgrywki ligowe to bardzo duże poświęcenie dla koszykówki, ale opłacało się i teraz wszyscy się cieszymy. Wielka przygoda z koszykówką dla tych dziewcząt będzie nadal trwała. Jestem szczęśliwy i dumny z moich Gepardów z SP 3. Dziewczyny do każdego meczu podchodziły profesjonalnie, nikogo nie lekceważąc i walczyły w każdym meczu do upadłego. To mistrzostwo to dla nich wielka nagroda. Od 2 lat w swojej kategorii wiekowej nie przegrały meczu, co nie ukrywam stawiało nas w roli faworyta w tych mistrzostwach. Serdecznie dziękuję za piękne chwile moim zawodniczkom, za pomoc trenerowi Piotrowi Wacławkowi oraz za wsparcie finansowe Prezydentowi Miasta Wojciechowi Jasińskiemu oraz Pani Dyrektor SP Nr 3 Mirosławie Barańskiej. Dziękuję również rodzicom dziewcząt za świetny doping oraz wspieranie swoich córek – powiedział Robert Janiszewski nauczyciel/trener SP Nr 3 Żyrardów.

Na zakończeniu Mistrzostw Polski SP 3 Żyrardów był najbardziej docenioną ekipą. Wszyscy gratulowali i chwalili nasze zawodniczki .Nagrody wręczały Władze Miasta i Reprezentantki Polski w koszykówce.

Najlepsza zawodniczka drużyny SP 3 – Oliwia Stawczyk

Do piątki ALL STARS wybrano – Katarzynę Grzywnę

MVP całego turnieju uznano Milenę Jarkiewicz również z SP Nr 3

Skład złotych medalistek:
Jarkiewicz Milena, Grzywna Katarzyna, Sokołowska Oliwia, Sieczka Julia, Stawczyk Oliwia, Wiśniewska Weronika, Wojtasik Oliwia, Dropińska Zuzanna, Gacka Zuzanna, Owczarek Weronika, Depciuch Partycja, Głowacka Hanna, Łapińska Daria

nauczyciel/trener Robert Janiszewski, Piotr Wacławek