OŚWIADCZENIE

 

W związku z publikacją zamieszczoną 26.08.2021r. w portalu WP dotyczącą Pana Romana Skrzecza, Zarząd UKS Trójka Żyrardów informuje:

  1. nasz Klub miał podpisane od stycznia do maja 2021r. porozumienie o współpracy z Panem Romanem Skrzeczem, który w ramach wolontariatu wykonywał obowiązki trenera i asystenta
    w kategoriach U-17 i U-19 kobiet.
  2. w dniu 9.08.2021r. porozumienie o współpracy z Panem Romanem Skrzeczem zostało zawarte ponownie do 31.10.2021r.
  3. w dniu publikacji Zarząd UKS Trójka zwołał zebranie rodziców dziewcząt, których treningi prowadził bezpośrednio Pan Roman Skrzecz (lista uczestników spotkania w dokumentacji Klubu). Rodzice wspólnie zajęli stanowisko o odsunięciu ostatecznych decyzji, do czasu podjęcia lub nie działań w temacie publikacji przez powołane do tego organy państwowe. Podkreślali osiągnięcia zespołu, indywidualny rozwój zawodniczek, fachowość i zaangażowanie trenera.
  4. w zaistniałej sytuacji Zarząd UKS Trójka podjął decyzję, w porozumieniu z Panem Romanem Skrzeczem, o zwolnieniu go, od dnia 26.08.2021r. do odwołania, ze świadczenia na rzecz Klubu obowiązków zawartych w porozumieniu o współpracy z 8.08.2021r.
  5. przez cały okres współpracy z Panem Romanem Skrzeczem nie wpłynęły do Zarządu UKS Trójka Żyrardów żadne zgłoszenia, informacje czy sygnały od zawodniczek i rodziców mające znamiona zarzutów zawartych w publikacji.

Pozostajemy w oczekiwaniu na informacje o podjęciu lub odstąpieniu od działań w tej sprawie organów państwowych do tego powołanych.