W dniach 01-03.10.2021r w hali AQUA odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa.
W imprezie wzięło udział 15 drużyn (10 żeńskich i 5 męskich) to około 220 zawodników , którzy przez trzy dni rywalizowali w hali AQUA i Elektryk.
Turniej organizowany jak zawsze przez UKS Trójka stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.
W turnieju udział wzięły jedne z najlepszych drużyn z Polski : Poznań, Polkowice , Bydgoszcz , Kraków , Skierniewice czy Białystok.
Był to jeden z ostatnich sprawdzianów dla naszych juniorek i młodzików przed kolejnym sezonem ligowym.
Nasza drużyna U17K zajęła szóste miejsce , a chłopcy w kategorii U14 Trójka I trzecie miejsce , Trójka II piąte miejsce. ” Cieszę się , że po raz XXI udało się zorganizować tak duży turniej. Tradycyjnie stał on na wysokim poziomie i większość meczów było bardzo wyrównanych . Teraz przed nami sezon ligowy i wierzę , że UKS Trójka pokaże się z jak najlepszej strony i będziemy znowu cieszyć się z jej sukcesów”- powiedział główny organizator turnieju , Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.
Zawodnicy wyróżnieni z UKS Trójka podczas turnieju to : Owczarek Weronika, Biskup Nikodem , Szymańczak Nikodem , Bławdzin Bartosz ,Słupecki Krzysztof.
Serdeczne podziękowania za wsparcie naszego turnieju dla Prezydenta Miasta Żyrardowa , Spółki AQUA , Firmy TGiS Jarosław Gejcyg, Firmy EMKA S.A. K.Rdest, SP Nr 3 , Starostwa Powiatowego , Dyrekcji ZS Nr 1 Elektryk , Trenerów UKS Trójka, rodziców zawodników.
Końcowa kolejność dziewcząt:
1. MKS Polkowice
2. MPKK OSiR Sokołów Podlaski
3. MUKS Bydgoszcz
4. MUKS Poznań
5. MUKS Piaseczno
6. UKS Trójka Żyrardów
7. GTK Gdynia
8. Wisła Kraków
9. Basket Głuchołazy
10. Warsaw Basketball
Końcowa kolejność chłopcy:
1. Ósemka Skierniewice
2. Warsaw Basketball
3. UKS Trójka Żyrardów
4. SPK Białystok
5. UKS Trójka II Żyrardów