W ostatni weekend zakończyły się rozgrywki ligowe prowadzone przez WOZKosz w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt (Juniorek U18K i Kadetek U16K). W obydwu cyklach grały nasze drużyny UKS „Trójka”. I tak jak od wielu lat, tak również w tym roku drużyny nasze wypadły dobrze i dzięki temu zarówno Juniorki jak i Kadetki awansowały do Rozgrywek Centralnych czyli do pierwszego etapu Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Drużyna U16K prowadzona przez trenerkę Dominikę Sztąberską zajęła w lidze drugie miejsce ustępując jedynie MKK Sokołów Podlaski. Przez cały sezon dziewczyny ciężko pracowały na to żeby wywalczyć wymarzony awans do Mistrzostw Polski. Czasami było bardzo ciężko i mnóstwo trudnych wyrównanych meczów jednak wszystko skończyło się dobrze i nasza drużyna zasłużenie zajęła na Mazowszu 2 miejsce! Natomiast Juniorki U18K prowadzone przez trenera Piotra Wacławka w ostatni weekend rozegrała turniej barażowy o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W lidze wiodło się nam bardzo średnio ale i tak o awansie miały decydować baraże. Może nie mamy w tym sezonie tak silnej drużyny jak w zeszłym roku (przypomnijmy ,że w poprzednim sezonie nasza drużyna została Wicemistrzem Polski U18K) jednak wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie awansować dalej i tak też się stało! Na 5 drużyn grających w turnieju barażowym juniorki zajęły 4 miejsce. Co prawda przegraliśmy znacznie z Sokołowem i minimalnie z Huraganem Wołominem oraz SKS 12 Warszawa to jednak wyraźne zwycięstwo z La Basket Warszawa dało 4 miejsce i awans naszej drużyny do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

„Po wygranej przez Seniorów 3 Ligi i awansie do Półfinałowego Turnieju o 2 Ligę kolejne nasze zespoły dostały się do elitarnych Centralnych Rozgrywek prowadzonych przez PZKOSZ co bardzo nas cieszy. Od wielu lat jesteśmy zawsze wysoko w rozgrywkach ligowych żeńskich i walczymy o najwyższe laury Mistrzostw Polski czego jest przykładem zeszłoroczny srebrny medal Juniorek a w sumie to już 10 medali Mistrzostw Polski w ostatnich 8 latach. Dumny jestem również z drużyny seniorów prowadzonej przez Piotra Sochackiego i Mariusza Łapińskiego. Chłopaki drugi rok z rzędu wygrywają 3 Ligę i będą walczyli o wymarzoną 2 Ligę . Przez kilka ostatnich lat trenerom udało się stworzyć fajną drużynę która na boisku i poza nim tworzy zgrany kolektyw i teraz to procentuje. Nadmienić trzeba również o Młodziczkach U14K które mają do rozegrania co prawda jeszcze jeden mecz ligowy ale już teraz wiemy, że awansowały w swojej kategorii do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Wszystkim naszym drużynom serdecznie gratuluję i życzę dalszych awansów” – powiedział Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski

Skład UKS „Trójka” Żyrardów U16K: Głowacka Matylda, Kierzkowska Hanna, Konarska Joanna, Mitrowska Aleksandra, Wnuk Natalia, Ziąbska Julia, Arkabuz Zofia, Serafin Patrycja, Gejcyg Iga, Ludwiczuk Zuzanna, Kowalska Aleksandra, Paradowska Julia, Dziedzic Dagmara, Runkwitz Julia, Stefankiewicz Zuzanna, Majewska Maja; Trener: Dominika Sztąberska
Skład UKS „Trójka” Żyrardów U18K: Zdanowska Julia, Ogonowska Julia, Antolak Lidia, Szczerbińska Sandra, Sokół Klaudia, Sosińska Gabriela, Myszkowska Julia, Arkabuz Krystyna, Arkabuz Zofia, Mitrowska Aleksandra, Wnuk Natalia, Kierzkowska Hanna; Trener: Piotr Wacławek