W ostatni weekend w Hali Sportowej AQUA odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek U14. Do Żyrardowa przyjechały jedne z najbardziej znanych polskich klubów. Wisła Kraków czy MKS Polkowice to znane marki w całej Polsce. Oprócz nich w turnieju udział wzięły Bat Kartuzy i gospodarz UKS „Trójka” Żyrardów. Nasza drużyna jako Mistrz Województwa Mazowieckiego została organizatorem tych Ćwierćfinałów. Dwie najlepsze ekipy uzyskiwały awans do Półfinału Mistrzostw Polski U14. Świetnie wypadła nasza drużyna prowadzona przez Piotra Wacławka, która nie miała sobie równych, pokonując zdecydowanie Bat Kartuzy (99:47), Wisłę „CanPack” Kraków (111:51) i MKS Polkowice (86:56), co dało awans z pierwszego miejsca. Okazały puchar dla zwyciężczyń wręczył Prezydent Miasta Żyrardów – Krzysztof Lucjan Chrzanowski.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do dalszych rozgrywek czyli Półfinału Mistrzostw Polski awansowała kolejna drużyna UKS „Trójka”. Obok Seniorów i Kadetek tym razem Młodziczki pokazały bardzo wysokie umiejętności i zdecydowanie awansowały do kolejnego etapu. Już teraz zapraszam wszystkich kibiców na Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek U16, który rozegrany będzie w Żyrardowie w Hali AQUA w dniach 26 – 28.04.2019 r. Nasza drużyna w turnieju o awans do Finałów Mistrzostw Polski zmierzy się KKS Pro-Basket Kutno, MKS Basket Chrobry Głogów oraz UKS Bat Kartuzy” powiedział Prezes UKS Trójka Żyrardów Robert Janiszewski

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny uznano Darię Łapińską, MVP całego turnieju Milenę Jarkiewicz.

Serdeczne podziękowania za wsparcie naszego turnieju kierujemy dla Władz Miasta Żyrardowa, Spółki AQUA, TGiS -J.Gejcyg, EMKA S.A.-K.Rdest System-Mast-p.Dziedzic, SP3 Żyrardów, R.Grzywna oraz rodziców zawodniczek.

Skład UKS „Trójka” Żyrardów (U14):
Jarkiewicz Milena, Wojtasik Oliwia, Łapińska Daria, Sieczka Julia, Sokołowska Oliwia, Stawczyk Oliwia, Ułan Karolina, Wiśniewska Weronika, Owczarek Weronika, Gacka Zuzanna, Grzywna Katarzyna, Kaczmarek Wiktoria, Dropińska Zuzanna, Depciuch Patrycja

Trener: Piotr Wacławek, II Trener: Robert Janiszewski