VI miejsce Trójki w Mistrzostwach Polski U16 K.

W dniach 15-20.09.2020 r. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych – AQUA i Elektryk, odbył się Finałowy Turniej Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa. Impreza ta została przeniesiona na wrzesień z powodu pandemii i odbyła się dla 12 najlepszych drużyn z Polski. Cała impreza trwała 6 dni co było bardzo dużym wyzwaniem organizacyjnym m. in. z powodu obostrzeń związanych z pandemią. Głównym organizatorem mistrzostw był UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską. „ Po raz kolejny nie zawiedliśmy i finały stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Co prawda było dużo więcej pracy aby turniej odbył się bezpiecznie dla drużyn i kibiców ale opłacało się i teraz mamy wielką satysfakcję z bardzo udanej imprezy. Nasza drużyna UKS Trójka uplasowała się w środku stawki 12 drużyn czyli zajęła 6 miejsce. Jest to dobre miejsce ale pozostał jednak niedosyt gdyż po cichu liczyliśmy na pierwszą czwórkę. Kilka kontuzji podstawowych zawodniczek spowodowało, że nie zagraliśmy w optymalnym składzie. Dziewczyny dały z siebie wszystko lecz czasami brakowało trochę szczęścia i skuteczności aby pokonać przeciwnika. Kolejne mistrzostwa już w przyszłym roku w kategorii U17 i myślę, że tu powalczymy o lepsze miejsce – powiedział Prezes Robert Janiszewski.

Serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji dla Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego oraz jego zastępców, Polskiego Związku Koszykówki i WOZKosz  W.M.. Również wielkie podziękowania dla osób bez których impreza ta nie odbyła by się na tak wysokim poziomie organizacyjnym – Jarosław Gejcyg, Roman Grzywna, Arkadiusz Rzepecki, Monika Gwiaździńska-Wrzesień, Edyta Kościelniak, Robert Flaszyński, rodzice zawodniczek oraz trenerzy UKS Trójka – wielkie dzięki.

Ponadto imprezę wspierali oraz pomagali w organizacji następujące instytucje i firmy – dziękuję Spółce AQUA, CK, Aparthotel, Wydziałowi Promocji w Żyrardowie, Powiatowi Żyrardowskiemu, dyrekcji ZS Nr 1- Elektryk i SP Nr 3, firmom TCL, EMKA S.A., Vaillant, STAPORT.

Ostateczna kolejność MP oraz wyróżniające się zawodniczki drużyn:

 1. Bat Kaszuby Kartuzy – Cyntia Formela
 2. MUKS Poznań – Marta Szaroleta
 3. Politechnika Gdańska – Julia Wilbik
 4. BASKET SMS Aleksandrów Łódzki – Wiktoria Stasiak
 5. TS MOSIR Bochnia – Magdalena Cabała
 6. UKS Trójka Żyrardów – Karolina Ułan
 7. MKS MOS Procom Wrocław – Aleksandra Mielnicka
 8. MPPK Sokołów Podlaski – Dominika Mazurek
 9. Widzew Łódź – Kaja Niewiadomska
 10. Enea Basket Piła – Michelle Chura Quispe
 11. AZS UMCS Lublin – Klaudia Pastwa
 12. MKS MOS Katowice – Maja Frąckiewicz

 

Najlepiej rzucająca za 3 pkt w turnieju – Agata Makurat ( Kaszuby )

Najlepszy strzelec turnieju – Dominika Ullmann ( Politechnika Gdańska )

Piątka turnieju finałowego MP U16 K :

 1. Wiktoria Stasiak – BASKET Aleksandrów
 2. Dominika Ullmann – Politechnika Gdańska
 3. Emily Kalenik – Kaszuby Kartuzy
 4. Kornelia Ignerska – MUKS Poznań
 5. Natalia Juskowiak – MUKS Poznań

MVP turnieju MP U16  – Agata Makurat ( Kaszuby )