W dniach 29.05.-02.06.2019 r. w Hali Sportowej AQUA odbył się Finał Mistrzostw Polski w Koszykówce Młodziczek U14. W finałowym turnieju wzięło udział 8 najlepszych ekip z całej Polski. Wśród nich również nasza drużyna UKS Trójka Żyrardów. Przez 5 dni odbyło się 18 meczów stojących na najwyższym poziomie. Wiele z nich było bardzo wyrównanych i kończyło się różnicą kilku punktów dla jednej z drużyn. W grupie B obok naszej ekipy UKS Trójka znalazły się również MKS MOS Deichmann Wrocław, PTK Pabianice oraz MUKS Piaseczno. W pierwszym meczu nasza drużyna po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu pokonała MUKS Piaseczno 63:61. W kolejnym poszło już znacznie łatwiej i wygraliśmy z PTK Pabianice 84:46. Ostatni mecz o pierwsze miejsce w grupie rozegrany został z wrocławską drużyną i tu po bardzo wyrównanym i wyczerpującym meczu wygraliśmy 66:62 zajmując tym samym pierwsze miejsce w swojej grupie.

W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z drugą drużyną grupy A – GTS Straszyn. Tu niestety ale odezwały się skutki ciężkiego meczu z Wrocławiem. Zawodniczkom naszym nic nie szło, były niedokładne i widać było zmęczenie. Przez 3,5 kwarty mecz był bardzo wyrównany, niestety ostatnie 5 minut to przewaga Straszyna, który wygrywa cały mecz 73:63 co daje im awans do ścisłego finału, a nam grę o trzecie miejsce. Ostatniego dnia Mistrzostw znowu spotykamy się z MUKS Piaseczno, ale tym razem walka jest o brązowy medal. Od początku mecz bez wyraźniej przewagi którejś z ekip, jednak od drugiej kwarty wzrasta dominacja UKS Trójka, a w trzeciej i czwartej jest jeszcze wyraźniejsza. Pewne zwycięstwo 58:44 daje brązowy medal czyli trzecie miejsce w Polsce w kategorii U14. W ścisłym finale spotkały się drużyny MUKS Poznań z GTS Straszyn. Poznanianki nie dały szans przeciwniczkom wygrywając zdecydowanie 69:38, a tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski U14K.

„To już 11 medal dla UKS Trójka w ostatnich 9 latach. Jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Były bardzo dobrze przygotowane do finałów przez trenera Wacławka i z przebiegu całego turnieju należał im się ten medal. Kilka lat treningów, setki meczów, obozy sportowe warto było tego wszystkiego żeby zdobyć upragniony medal. Znam naszą drużynę doskonale bo byłem ich pierwszym trenerem i wiedziałem, że są ambitne, pracowite i zawsze dają z siebie wszystko. I teraz to zaprocentowało. Co do organizacji Mistrzostw to te 5 dni były dla nas wszystkich wyczerpujące. Przygotowanie finałów jest to wielkie przedsięwzięcie, zawsze staramy się zrobić wszystko wzorowo żeby drużyny uczestniczące były zadowolone. I tym razem organizacja Mistrzostw stała na najwyższym poziomie. Sztab ludzi który pracował przy nich dał z siebie wszystko żeby Turniej były na najwyższym poziomie. Serdecznie dziękuję za pomoc rodzicom zawodniczek, wolontariuszom, pracownikom AQUA, SP nr 3, trenerom i zawodniczkom UKS Trójka oraz Jarosławowi Gejcyg, który wzorowo koordynował organizacją turnieju, tak jak w poprzednich latach był niezawodny „powiedział drugi trener drużyny i organizator Mistrzostw Robert Janiszewski


W żyrardowskiej drużynie najlepszą zawodniczką uznano Milenę Jarkiewicz a do 5 ALL Stars wybrano Katarzynę Grzywna, która wraz z inną zawodniczką rzuciła podczas Mistrzostw najwięcej „trójek’.

Medale oraz nagrody wręczyli Prezydent Żyrardowa, przedstawiciele PZKosz, Prezesi Spółek, Dyrektorzy, Radni i Sponsorzy

Klasyfikacja Końcowa Mistrzostw Polski Młodziczek U14:

  1. MUKS Poznań
  2. GTS Straszyn
  3. UKS Trójka Żyrardów
  4. MUKS Piaseczno
  5. PTK Pabianice
  6. Widzew Łódź
  7. MKS MOS Wrocław
  8. Olimpia Wodzisław Śląski
Skład brązowych medalistek UKS Trójka Żyrardów (U14):
Owczarek Weronika, Jarkiewicz Milena, Ułan Karolina, Wojtasik Oliwia, Stawczyk Oliwia, Sokołowska Oliwia, Dropińska Zuzanna, Łapińska Daria, Wiśniewska Weronika, Depciuch Patrycja, Kaczmarek Wiktoria, Grzywna Katarzyna, Sieczka Julia,
Sztab Trenerski: Piotr Wacławek, Robert Janiszewski Łukasz Puchała, Fizjo – Monika Gwiaździńska-Wrzesień

Serdeczne podziękowania dla instytucji, firm i osób które wspierały nasze Mistrzostwa Polski: Władz Miasta Żyrardowa – Pana Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, Spółki AQUA, SP nr 3, EMKA S.A. , TGiS – Pan Jarosław Gejcyg, System- Mast ,RUUKKI, PGK, Telepizza, Staport, ID Logistic, Fabryka Styropianu, WOZKosz, PZKosz, Foto Marszałek, SilverBird, TCL Żyrardów, ROMEX, I-MAR, Greiner, STABAR, Betronika, Sklep Kropla, Rodzice zawodniczek