W sobotę 19.10. seniorzy UKS Trójka rozegrali kolejny mecz 3 Ligi Mężczyzn po raz pierwszy w tym sezonie prezentując się swoim kibicom w Żyrardowie. Przeciwnikiem był zespół występujący w minionym sezonie na parkietach 2-go ligowych MUKS Hutnik Warszawa i jak się można było spodziewać nie był to łatwy przeciwnik. Cały mecz można określić mianem wyrównanego a każda kwart kończyła się remisem bądź nieznaczną przewagą naszych koszykarzy, którzy ostatecznie wygrali 83:72.
My w tym meczu mieliśmy przede wszystkim problemy z atakiem, do rażącego braku skuteczności, np. tylko dwie „trójki” na 20 prób, dołączył się też kłopot z organizacją ataku pozycyjnego co świadczy, że nadal jesteśmy na etapie zgrywania zespołu po dosyć dużej jego przebudowie. O ile tu są jeszcze problemy to cieszyć może coraz lepsza organizacja gry w obronie co w dużej mierze dało zwycięstwo w tym meczu.
Punkty
Marcin Wieczorkowski – 7
Krystian Czajkowski – 0
Bartosz Karasiński – 10
Marcin Uliczka – 20
Damian Orębski – 9
Patryk Repiński – 3
Michał Nesterowicz – 8
Sebastian Parol – 0
Mariusz Łapiński – 13
Filip Firlej – 0
Tomasz Gałan – 13