W dniach 5-7 października w Płocku odbył się VII Ogólnopolskiego Festiwal Koszykówki Dziewcząt dla rocznika 2007 i młodsze. Nasze miasto reprezentowały dziewczynki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Żyrardów i wypadły bardzo dobrze zajmując drugie miejsce.
Koszykarki z Żyrardowa w drodze do finału pokonały kolejno w swojej grupie GKK Grodzisk Mazowiecki, TKM Włocławek i KKS Olsztyn. W półfinale naszym przeciwnikiem był UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz ale i on nie był w stanie nawiązać walki z naszymi dziewczynkami przegrywając zdecydowanie. W finale czekał już na nas zespół z Grójca początek meczu był wyrównany ale doświadczenie i ogranie reprezentowane przez zespół z Grójca wzięło górę nad ambitną walką i determinacja naszych zawodniczek. Ostatecznie zajmujemy drugie miejsce w turnieju.

„Cieszy gra i styl w jakim gramy. Jest to kolejne przetarcie przed sezonem ligowym i trzeba przyznać, że cieszy forma jaką prezentujemy i z optymizmem patrzymy w przyszłość” – powiedział trener Puchała


Klasyfikacja Końcowa

  1. MKS Grójec
  2. UKS Trójka Żyrardów
  3. TKM Włocławek
  4. UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz
  5. GKK Grodzisk Mazowiecki
  6. KKS Olsztyn
  7. AS Mały Kosz Białogard
  8. Mon-Pol Płock

Najlepsza w zespole: Adrianna Szafraniec

Do piątki ALL STARS wybrana została: Zuzanna Lefelt

Skład UKS Trójka Żyrardów
Skibińska Róża, Lefelt Zuzanna, Kociszewska Wiktoria, Kołatko Julia, Glizia Zofia, Darska Milena (Kpt), Chechłacz Nicola, Szafraniec Adrianna, Piekarska Julia, Skrobisz Maja, Śnieg Zofia, Kwapisz Magdalena, Sękowska Katarzyna, Chyziak Lidia, Kakietek Martyna, Wojciechowska Aleksandra

Trener: Łukasz Puchała