W dniach 5-7.04.2019 r. w Poznaniu odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kobiet U16. Podopieczne Dominiki Sztąberskiej i Bartosza Słomińskiego awansowały do Turnieju Półfinałowego, który odbędzie się w dn. 26-28.04.2019r. Nasze zawodniczki pewnie pokonały w piątek MLKS MOS Rzeszów (91:48). Po wyrównanej walce z gospodarzami turnieju, nieznacznie uległy drużynie MUKS Poznań (66:77), awans do dalszych rozgrywek zapewniło zwycięstwo (95:47) z UKS Piłsudczyk Brzeg. MVP otrzymała Aleksandra Mitrowska i kapitan zespołu Natalia Wnuk.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu do Poznania dla Firmy System Mast p.Dziedzic, TGiS-Gejcyg.

„Cieszy nas bardzo, że podtrzymujemy dobrą passę w Rozgrywkach Centralnych i obok drużyny Seniorskiej, która awansowała do Turnieju Finałowego do 2 ligi również Kadetki U16 UKS „Trójka” awansowały do dalszego etapu czyli półfinałów Mistrzostw Polski. Wierzę w to bardzo, że nasze drużyny w tym sezonie dostarczą nam jeszcze dużo pozytywnych emocji i będziemy cieszyli się z dalszych awansów. Wszyscy mocno trzymamy za nich kciuki. Natomiast już teraz zapraszam na Ćwierćfinałowy Turniej Mistrzostw Polski Młodziczek, który w dniach 12-14.04.2019 r. odbędzie się w hali AQUA Żyrardów. Obok naszej drużyny udział w turnieju wezmą: MKS Polkowice, TS Wisła Kraków, Bat Kartuzy. W piątek o 15.00 UKS „Trójka” zmierzy się z Bat Kartuzy, w sobotę o 16.00 z Wisłą Kraków i w niedzielę o 12.30 z MKS Polkowice. Miejmy nadzieję, że Młodziczki dołączą do Kadetek i Seniorów i również awansują do Półfinału Mistrzostw Polski.”– powiedział Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski

Terminarz meczy Turnieju Półfinałowego Kadetek UKS „Trójka” w dniach 26-28.04.2019 r.
26.04.2019 godz. 18.00 Trójka Żyrardów – Bat Kartuzy
27.04.2019 godz. 16.00 Trójka Żyrardów – Chrobry Głogów
28.04.2019 godz. 12.30 Trójka Żyrardów – Pro Basket Kutno

Skład UKS „Trójka” Żyrardów (U16):
Matylda Głowacka, Hanna Kierzkowska, Joanna Konarska, Aleksandra Mitrowska, Natalia Wnuk, Julia Ziąbska, Zofia Arkabuz, Dagmara Dziedzic, Iga Gejcyg, Aleksandra Kowalska, Zuzanna Ludwiczuk, Julia Runkwitz,
Milena Jarkiewicz
Trenerzy: Dominika Sztąberska, Bartosz Słomiński