W dniach 10-12.05.2019 r. w Bochni odbył się Półfinał Mistrzostw Polski U14K. Obok UKS „Trójki” Żyrardów i gospodarza MOSiR Bochnia w turnieju wzięły jeszcze udział Widzew Łódź i Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Dwie najlepsze drużyny tego Półfinału uzyskać miały awans do ścisłego Finału Mistrzostw Polski. Drużyna nasza prowadzona przez Piotra Wacławka, przez cały turniej przeszła jak burza wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje mecze. Widać było, że jest dobrze przygotowana do tego turnieju zarówno motorycznie jak i pod względem taktycznym. W pierwszym meczu „Trójka” nie dała szans Olimpijczykowi Ostrów wygrywając 105:42, następnie pokonaliśmy gospodarzy MOSiR Bochnię 78:39, a w ostatnim meczu Widzew Łódź 72:33. Zdecydowanie pierwsze miejsce i awans do Finałów Mistrzostw Polski jest jak najbardziej zasłużone dla naszej drużyny, która od kilku lat jest w ścisłej czołówce tej kategorii wiekowej w kraju.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. Dziewczęta zrealizowały założony plan zarówno w obronie jak i w ataku. Wykorzystaliśmy w pełni wszystkie nasze atuty i z wielkimi nadziejami oczekujemy Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski U14K” – powiedział trener Piotr Wacławek

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Oliwię Sokołowską a MVP całego turnieju Katarzynę Grzywnę również z naszego zespołu.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejna nasza drużyna awansowała do Finałów Mistrzostw Polski. Już w najbliższych dniach nasze Kadetki U16K wezmą udział w Finałach Mistrzostw Polski w Kartuzach, a pod koniec maja zostanie rozegrany turniej Finałowy Młodziczek. Zarząd naszego klubu będzie się starał o organizację tych Finałów U14K. Miejmy nadzieję, że PZKosz przychyli się do naszej aplikacji i otrzymamy organizację, a przy okazji będziemy mogli obejrzeć na żywo najlepsze drużyny w kategorii Młodziczek w kraju. Ze swojej strony jeszcze raz serdecznie gratuluję obydwu drużynom awansu do Finałów i życzę medalu bo wiem że stać nasze drużyny na to. Z tego miejsca chciałbym serdeczne podziękować Panu Prezydentowi Miasta Żyrardowa za wsparcie finansowe dla naszego klubu. Dzięki temu wszystkie nasze drużyny mogły zagrać w rozgrywkach centralnych o awans do Mistrzostw Polski a seniorzy walczyć o drugą ligę. Myślę że, wszyscy w klubie ciężką pracą i bardzo dobrymi wynikami odpłaciliśmy się za to wsparcie, a jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tym sezonie”– powiedział Prezes UKS „Trójka” Robert Janiszewski

Skład UKS „Trójka” Żyrardów (U14):
Jarkiewicz Milena,Ułan Karolina, Grzywna Kasia,Sokołowska Oliwia, Stawczyk Oliwia, Wiśniewska Weronika, Dropińska Zuzanna, Sieczka Julia, Wojtasik Oliwia, Łapińska Daria, Kaczmarek Wiktoria, Owczarek Weronika, Gacka Zuzanna, Depciuch Patrycja

Trener: Piotr Wacławek, II Trener: Robert Janiszewski