Juniorki UKS Trójka Żyrardów w ostatni piątek (14.12.2018 r.) odebrały z rąk Prezydenta miasta Żyrardowa stypendia sportowe za zdobycie Wicemistrzostwa Polski Juniorek U18 w Gorzowie Wielkopolskim.
To bardzo ważne, że docenia się pracę i poświęcenie tych młodych dziewcząt oraz ich trenerów poprzez takie uroczystości. Dziewczęta żeby osiągnąć ten sukces poświęciły wiele lat pracy. Setki godzin na treningach w mistrzowskim sezonie do tego obóz przygotowawczy przed sezonem, sparingi ,turnieje przyniosły wspaniały efekt. Udział w lidze organizowanej przez WOZKosz premiował awans do Ćwierćfinałów MP trzy pierwsze zespoły na Mazowszu w kategorii U18 (zajęliśmy 2 miejsce). Następnie turniej ćwierćfinałowy (1 miejsce) i półfinałowy (2 miejsce) co dało awans do Finałowego Turnieju dla najlepszych ośmiu drużyn z całej Polski. Łącznie to ponad 50 meczów w sezonie ale na koniec jest ta przysłowiowa wisienka, że jesteśmy drudzy w Polsce spośród setek klubów. Promujemy nasze miasto Żyrardów nasz klub UKS „Trójka” Żyrardów i dajemy motywację kolejnym rocznikom młodych koszykarzy i koszykarek, że można i miasto też to docenia. Przypomnę tylko, że nasze srebrne juniorki trenują już 8 lat i w większości są absolwentkami klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3. Drużyna ta uczestniczyła w ostatnich kilku latach we wszystkich Finałach Mistrzostw Polski w młodziczkach U14 w Ujeździe było 6 miejsce dwa lata później w kadetkach U16 w Gnieźnie – czwarte najgorsze dla sportowca aż w końcu upragniony srebrny medal w kategorii U18 w Gorzowie Wielkopolskim w tym roku.

„Dziękujemy zawodniczkom i ich trenerom klubowym Piotrowi Wacławkowi, Łukaszowi Puchale że mogliśmy cieszyć się tym sukcesem. Dla mnie to co udało się im osiągnąć i jak przygotować drużynę do Finałów to coś niebywałego ale w pełni na ten sukces zasłużyli swoją wieloletnią ciężką pracą. Jest to przykład dla innych trenerów i działaczy, że nie warto iść na skróty, kombinować żeby za wszelką cenę odnieść sukces i coś na tym dla siebie ugrać. Tu trzeba być pasjonatem i ciężko pracować w duchu Fair Play a wtedy sukcesy z czasem same przyjdą. Na koniec chciałbym pogratulować wszystkim nagrodzonym zawodnikom” – powiedział Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.