Pewny awans do Finałów Mistrzostw Polski U16K!
Koszykarki UKS Trójka U16K w miniony weekend rozegrały w hali AQUA w Żyrardowie turniej barażowy o awans do Finałów Mistrzostw Polski. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Mazowsza , a do samych Finałów mogły awansować dwie drużyny. Żyrardowianki podopieczne trenera Piotra Wacławka wygrały zdecydowanie wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowały do wymarzonych Mistrzostw.
W pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny nie dały szans drużynie LA Basket Warszawa wygrywając 88:38, następnie pokonały pewnie MKK Sokołów Podlaski 70:38 i w ostatnim meczu UKS Nową Wieś 109:44.
Drugą drużyną która awansowała do finałów został Sokołów Podlaski.
Cieszy dobra forma naszych zawodniczek przed najważniejszym turniejem w sezonie , który już w terminie 15-20.09.2020r odbędzie się w Żyrardowie ( Mistrzostwa Polski przełożone z miesiąca maja na wrzesień z powodu Pandemii). Są to kolejne Finały które powierzył nam PZKosz jako dobrze rozwijającemu się ośrodkowi w ostatnich latach. Nadmienić również trzeba ,że będzie to jedna z imprez z okazji Jubileuszu 20-lecia UKS Trójka.
Kolejność końcowa turnieju barażowego:
1.UKS Trójka Żyrardów
2.MKK Sokołów Podlaski
3.La Basket Warszawa
4.UKS Nowa Wieś
Skład UKS Trójka Żyrardów:
Jarkiewicz Milena, Ułan Karolina, Flaszyńska Kaja ,Łapińska Daria, Stefankiewicz Zuzanna, Ludwiczuk Zuzanna, Gejcyg Iga, Owczarek Weronika , Głowacka Matylda, Stawczyk Oliwia, Kowalska Aleksandra, Grzywna Katarzyna, Sokołowska Oliwia, Paradowska Julia ,Trenerzy:Wacławek Piotr i Puchała Łukasz, fizjoterapeutka Monika Gwiaździńska Wrzesień.