Wspaniały wyjazd, wspaniała przygoda – tak pokrótce można opisać wyjazd na CAMP koszykarski do Los Angeles. W dniach 01-09.12.2018 nauczyciel/trener Robert Janiszewski oraz dwie uczennice/zawodniczki Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie – Iga Gejcyg oraz Julia Runkwitz wzięli udział w campie koszykarskim w USA – Los Angeles. Możliwe to było dzięki Spółce Skarbu Państwa ENERGA, która ufundowała ten wyjazd jako nagrodę za zdobycie Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Minikoszykówce Dziewcząt ENERGA BASKET CUP – Gdynia 2017.

Jak już wcześniej informowaliśmy, uczennice klasy sportowej przy SP Nr 3 w Żyrardowie w 2017 roku wywalczyły złoty medal Mistrzostw Polski Szkół, co jest jednym z największych osiągnięć sportowych naszego miasta i szkoły. Główną nagrodą było 10.000 zł na sprzęt sportowy dla szkoły oraz wyjazd do Los Angeles nauczyciela/trenera i 2 wyróżniających się podczas turnieju zawodniczek.
W sumie wyjechało 10 wyróżnionych zawodników z całej Polski oraz 2 trenerów. Sam pobyt w USA to mnóstwo ciekawych rzeczy, które mogliśmy zobaczyć na własne oczy. Zwiedzaliśmy piękne Los Angeles (Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica, Venice Beach). Byliśmy również w San Diego, gdzie spacerowaliśmy nad oceanem i na meczu uniwersyteckich drużyn w hali UCLA. Oczywiście nie obyło się też bez treningów z amerykańskim trenerem i meczów towarzyskich z rówieśniczkami z tamtejszych szkół. Jednak największą atrakcją była możliwość obejrzenia na żywo meczu NBA Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs (wspaniała oprawa meczu i wiele atrakcji przed i w trakcie zawodów).

„Cieszę się, że przeżyliśmy tak wspaniałą przygodę, a dzięki temu, że kiedyś namówiłem dziewczęta do gry w koszykówkę ta dała im możliwość spełnienia marzeń. Były to niezapomniane chwili. Jesteśmy bardzo szczęśliwi -ciężka praca opłacała się a wyjazd był dla nas wspaniałą nagrodą. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali a w szczególności trenerom Klaudii i Bartkowi którzy pomogli nam w osiągnięciu tak prestiżowego sukcesu „– powiedział Robert Janiszewski.