W dniach 28-30.09.2018 w Hali Sportowej AQUA odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa. Głównym organizatorem turnieju był UKS Trójka, AQUA i SP Nr 3 Żyrardów. Do naszego miasta przyjechały najlepsze drużyny z całej Polski w kategorii młodziczek rocznik 2005. Tradycyjnie nasze miasto reprezentowały zespoły UKS Trójka w roczniku 2005 i 2006. Trójka I prowadzona przez trenera Piotra Wacławka w swojej grupie nie miała sobie równych i pokonała pewnie ekipy PTK Pabianice, Basket 25 Bydgoszcz, 4 Łomża, a o awans do finału GTS Straszyn 61:37. W samym finale drużyna nasza rozegrała bardzo zacięty mecz z MUKS Poznań. Niestety ale dziewczęta nasze okazały się minimalnie słabsze i przegrały całe spotkanie 42:35 co dało drugie miejsce w tak prestiżowym Turnieju. Młodsza nasza ekipa Trójka II prowadzona przez trenera Łukasza Puchałę, choć nie wygrała żadnego meczu (rok młodsza) to jednak rozegrała kilka dobrych spotkań. Turniej ten zapewne zaprocentuje na przyszłość i dziewczęta wyniosą z niego same korzyści.

Kolejny turniej organizowany przez UKS Trójka okazał się udany pod względem sportowym i organizacyjnym. Bardzo cieszy mnie, że moja była drużyna „Gepardów”, którą przejął w tym sezonie Piotr Wacławek spisuje się bardzo dobrze. Dziewczyny świetnie grają i pokazują wielkie serce, które oddają na boisku. Ekipy, które przyjechały do nas były bardzo zadowolone z organizacji turnieju i zapowiedziały się już na kolejny turniej. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować za pomoc finansową i organizacyjną Prezydentowi Miasta Żyrardowa Lucjanowi Krzysztofowi Chrzanowskiemu, Pani Dyrektor SP Nr 3 Żyrardów i Prezesowi AQUA Żyrardów, Panu Krzysztofowi Rdest – EMKA S.A. , Romanowi Grzywnie i rodzicom zawodniczek – powiedział Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.

Najlepszymi zawodniczkami UKS Trójka wybrano: Zuzannę Dropińską i Wiktorię Kaczmarek

W piątce ALL STARS znalazła się: Oliwia Wojtasik

Ostateczna kolejność:

  1. MUKS Pozanań
  2. UKS Trójka Żyrardów
  3. GTS Straszyn
  4. UKS 7 Sopot
  5. PTK Pabianice
  6. Huragan Wołomin
  7. Basket 25 Bydgoszcz
  8. GKK Grodzisk Mazowiecki
  9. UKS 4 Łomża
  10. UKS Trójka II Żyrardów

Skład Trójka I – Jarkiewicz Milena, Ułan Karolina, Sokołowska Oliwia, Grzywna Katarzyna, Stawczyk Oliwia, Wojtasik Oliwia, Głowacka Hanna, Dropińska Zuzanna, Gacka Zuzanna, Depciuch Patrycja, Owczarek Weronika, Sieczka Julia, Wiśniewska Weronika, Łapińska Daria
Trener: Piotr Wacławek

Skład Trójka II –Majewska Oliwia, Ochmańska Oliwia, Gąsowska Natalia, Pierc Maria, Wróbel Gaja, Kaczmarek Wiktoria (Najlepsza w zespole), Kirkowska Aleksandra, Staszewska Zuzanna Kpt., Łasica Amelia, Wiklak Wiktoria, Siwek Wiktoria, Wiśniewska Lena, Tkacz Marta
Trener: Łukasz Puchała