W dniach 21-23 września w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa dla dziewcząt z rocznika 2006 i młodsze. Jest to turniej na który corocznie jeżdżą nasze zespoły i tak samo było tym razem. Nasze miasto reprezentowały koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Żyrardów. Turniej ten jest kolejnym etapem przygotowań do sezonu ligowego, który ruszy w połowie października. Sprawdzian ten wypadł bardzo dobrze, zawodniczki rywalizowały z zespołami z Ostrowa, Katowic, Konina, Gniezna i Poznania. Dziewczynki wygrały wszystkie mecze nie dając żadnych szans przeciwniczkom, kończąc każde spotkanie różnicą kilkunastu punktów.

MVP Turnieju została: Hanna Głowacka

Do piątki ALL STARS wybrane zostały: Zuzanna Staszewska i Zuzanna Gacka

Wyróżniającą zawodniczką naszego zespołu została: Wiktoria Siwek

Klasyfikacja Końcowa

  1. UKS „Trójka” Żyrardów
  2. TS BASKET Gniezno
  3. Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski
  4. MKS MOS Konin
  5. UKS 27 Katowice
  6. ENEA AZS Poznań

Skład drużyny z Żyrardowa
Zuzanna Staszewska Kpt, Zuzanna Gacka, Wiktoria Siwek, Amelia Łasica, Oliwia Majewska, Lena Wiśniewska, Gaja Wróbel, Maria Pierc, Wiktoria Kaczmarek, Wiktoria Wiklak, Aleksandra Kirkowska, Marta Tkacz, Hanna Głowacka

Trener: Łukasz Puchała