Sobota 19.01.2019 r. była bardzo udana dla żyrardowskich drużyn UKS „Trójka”. Seniorzy wyjechali do Warszawy na niezwykle ważny mecz w drugim etapie rozgrywek o mistrzostwo 3 LM W.M. i o awans do półfinałowych rozgrywek o 2 LM. Przeciwnikiem tym razem był zwycięzca rundy zasadniczej w grupie B AZS UW Warszawa. Być może nietypowa godzina rozgrywania tego meczu (12:30) miała na to wpływ, że nasi zawodnicy przez większość spotkania szukali swojego rytmu gry oraz przede wszystkim skuteczności w ataku. Na szczęście braki w ataku potrafili w tym meczu zrekompensować dobrą obroną, która szczególnie w trzeciej i czwartej kwarcie nie pozwoliła na wiele przeciwnikom, kiedy zdobywają tylko 24 pkt. a dzięki temu z trudnego terenu (AZS UW do tej pory u siebie nie pokonany) wywożą niezwykle istotne 2 pkt. dzięki czemu z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki umacniają się na pozycji lidera i zrobili kolejny krok w kierunku przede wszystkim awansu do 1/2 finału o awans o 2 LM.

Jak burza również idą podopieczne Piotra Wacławka czyli młodziczki UKS Trójka . Drużyna nasza jest bez porażki i w fazie finałowej rozgrywek wygrała dwa ważne mecze wyjazdowe . Najpierw z MKK Sokołów Podlaski 74:50 a następnie z połączoną ekipą LABasket Warszawa/Nowa Wieś 71:47. Aby tak dalej a będziemy mieli drużynę w rozgrywkach centralnych i to z wygraną ligą na Mazowszu.

Niezwykle istotny mecz rozegrały również kadetki (podopieczne trenerki Dominiki Sztąberskiej) z MKK Sokołów Podlaski (liderki rozgrywek, które do tej pory były bez porażki). Po zaciętej walce drużyna nasza wygrała 60:51. Zawodniczki Trójki wykazały się niezwykłą walecznością i chłodną głową. Wygrana na pewno wpłynie pozytywnie na morale drużyny, tym bardziej, że przeciwniczki nie zanotowały do tej pory ani jednej porażki. Przed naszymi kadetkami turniej towarzyski w Bochni oraz zimowy obóz szkoleniowy. Po feriach wracamy do dalszych rozgrywek, które, miejmy nadzieję, dadzą awans do rozgrywek centralnych.


Skład Młodziczek U14 – UKS Trójka Żyrardów
Jarkiewicz, Sokołowska, Ułan, Depciuch ,Łapińska, Owczarek, Sieczka, Wiśniewska, Wojtasik, Stawczyk, Gacka, Kaczmarek, Dropińska, Grzywna

Trenerzy: Piotr Wacławek, Robert Janiszewski

Skład i punkty z ostatniego meczu Kadetek U16 – UKS Trójka Żyrardów
Ludwiczuk (7), Kierzkowska (11), Gejcyg (7), Paradowska (1), Głowacka (2), Mitrowska (10), Ziąbska, Kowalska (2), Runkwitz, Wnuk (20), Arkabuz, Konarska

Trenerzy: Dominika Sztąberska, Łukasz Puchała