Dnia 15.06.2019 r. w Warszawskim Okręgowych Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego odbyła się uroczysta gala dotycząca zakończenia koszykarskiego sezonu 2018/2019 dla mazowieckich klubów. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt klubów. Wręczano nagrody, medale oraz puchary w różnych kategoriach wiekowych, zarówno dziewcząt i chłopców.

Szczególnym wyróżnieniem uhonorowani zostali:
MVP sezonu w kat.U14K wybrano Milenę Jarkiewicz a najlepszym trenerem na Mazowszu w kat.U14K wybrano naszego trenera Piotra Wacławka.

Tradycyjnie Żyrardów reprezentowany był przez UKS Trójka. W kategorii żeńskiej „Trójka” została kilkukrotnie wyróżniona, stając na podium m. in. w kategorii U12 ( II miejsce w lidze), U14 (I miejsce), U15K (II miejsce), U16 (II miejsce), U18 (IV miejsce). Ponadto trzy nasze drużyny dodatkowo punktowały za Mistrzostwa Polski – juniorki dostały się do ćwierćfinału MP i odpadły, kadetki zajęły VII miejsce w Finale MP, młodziczki – III miejsce w Finale MP. W sumie w klasyfikacji generalnej dało to zdecydowanie pierwsze miejsce na Mazowszu dla naszego klubu. Wyróżniono również srebrnymi medalami naszych 7 zawodniczek które jako reprezentantki Mazowsza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyły Wicemistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich.
W kategorii męskiej wypadliśmy słabiej bo na podium uplasowała się tylko drużyna seniorów (zwycięzcy III ligi). Natomiast w pozostałych kategoriach nasze drużyny były zdecydowanie za podium, co dało 16 miejsce na Mazowszu.

„Sezon ten okazał się bardzo ciężki dla nas bo do ostatniej chwili nie byliśmy pewni awansu do rozgrywek centralnych, zarówno juniorek jak i kadetek. Jednak wszystko dobrze się skończyło i dzięki temu sekcja żeńska w punktacji generalnej wypadła bardzo dobrze zajmując pierwsze miejsce na Mazowszu. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, bo dziewczęta wróciły na pierwsze miejsce po 3 latach wcześniej zajmując miejsce drugie lub trzecie w klasyfikacji. Z kolei sekcja męska wypadła niestety poniżej oczekiwać. Najlepiej zaprezentowali się seniorzy (podopieczni Piotra Sochackiego), którzy po raz drugi z rzędu wygrali III ligę i niewiele zabrakło aby awansować do II ligi. Gratuluje wszystkim naszym drużynom wyróżnionym na gali WOZKosz oraz trenerom i zawodniczkom „powiedział prezes UKS Trójka Robert Janiszewski

Współzawodnictwo Dziewcząt prowadzone przez WOZKosz W.M. w sezonie 2018/2019

Współzawodnictwo Chłopców prowadzone przez WOZKosz W.M. w sezonie 2018/2019