W dniach 22 – 24.03.2019 w hali sportowej AQUA odbyła się kolejna koszykarska impreza organizowana dla młodzieży – XIX Międzynarodowy Turniej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2006 o Puchar Prezesa Spółki AQUA. Po raz kolejny Żyrardów stał się „stolicą” koszykówki młodzieżowej. W turnieju wzięło udział 16 drużyn, w tym dwie zagraniczne (Czechy, Białoruś) oraz czołowe kluby z całej Polski. W sumie w imprezie wzięło udział około 230 dziewcząt i chłopców. Tradycyjnie pod względem sportowym i organizacyjnym turniej stał na najwyższym poziomie, a drużyny, które przyjechały do Żyrardowa były zadowolone z pobytu.
Żyrardów reprezentowały drużyny UKS Trójka Żyrardów (rocznik 2006). Dziewczęta prowadzone przez trenera Łukasza Puchałę nie miały sobie równych i wygrały zdecydowanie wszystkie mecze, a w finale pokonały UKS Jedynkę Nidzicę (50:39).

„Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodniczek. Od kilku miesięcy widzę stały postęp, czego świadkami byliśmy podczas tego turnieju. Drużyna moja pokazała charakter i walkę oraz duże umiejętności, co zaprocentowało zwycięstwem w całym turnieju” – powiedział trener Łukasz Puchała

Chłopcy wypadli słabiej, ale jednak na ten moment to chyba ich maksymalne możliwości. W turnieju zajęli szóste miejsce, wygrywając dwa mecze i trzy przegrywając. Cały turniej w kategorii chłopców bezdyskusyjnie wygrała ekipa NOVUM I Bydgoszcz.

„To już kolejny turniej za nami. Przez 19 lat organizujemy turnieje dla młodzieży, które cieszą się dużym uznaniem w Polsce i zagranicą. Tradycyjnie zarówno sportowo, jak i organizacyjnie wypadliśmy bardzo dobrze. Serdecznie gratuluje bardzo dobrej postawy naszym zawodnikom, a dziewczętom zdobycia pierwszego miejsca. Myślę, że jeszcze nieraz w przyszłości pokażą się z dobrej strony i będziemy cieszyć się ich sukcesami. Już teraz zapraszam wszystkich kibiców koszykówki na kolejne nasze imprezy koszykarskie:
05 – 07.04.2019 Półfinałowy Turniej o Awans do II Ligi Męskiej,
12 – 14.04.2019 Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U14,
Wszystkie mecze odbywać się będą w hali AQUA Żyrardów, do której serdecznie zapraszamy”
– powiedział Robert Janiszewski Prezes UKS „Trójka” Żyrardów

Najlepszymi zawodnikami z żyrardowskiej „Trójki” wybrano Hannę Głowacką i Adriana Cicheckiego, natomiast MVP całej imprezy uznano Wiktorię Kaczmarek. Podczas ceremonii zakończenia puchary oraz nagrody wręczali: Prezes Spółki AQUA Ryszard Adamiak, Dyrektor SP Nr 3 Mirosława Barańska oraz Radny Miasta Żyrardowa (sponsor) Jarosław Gejcyg. Serdeczne podziękowania dla wspierających turniej: Urząd Miasta Żyrardowa, AQUA Żyrardów, SP Nr 3 Żyrardów, TGiS – J. Gejcyg, EMKA S.A., PGNiG, Sklepy Kropla – T. Siemiński, rodzicom zawodników.Klasyfikacja Końcowa (Dziewczęta):

 1. UKS TRÓJKA Żyrardów
 2. UKS JEDYNKA Nidzica
 3. MPKK Sokołów Podlaski
 4. MBA Warszawa
 5. MUKS Poznań
 6. WARSAW BASKETBALL
 7. BC HORIZONT Mińsk (Białoruś)
 8. UKS OLIMPIJCZYK Ostrów Wielkopolski

Klasyfikacja Końcowa (Chłopcy):

 1. MKS NOVUM I Bydgoszcz
 2. MKK PYRA Poznań
 3. WARSAW BASKETBALL
 4. LA BASKET Warszawa
 5. MUKS Piaseczno
 6. UKS TRÓJKA Żyrardów
 7. BK KRNOV
 8. MKS NOVUM II Bydgoszcz

Skład UKS „Trójka” (Dziewczęta): Majewska Oliwia, Ochmańska Oliwia, Siwek Wiktoria, Wiśniewska Lena, Staszewska Zuzanna, Kirkowska Aleksandra, Wróbel Gaja, Gąsowska Natalia, Tkacz Marta, Wiklak Wiktoria, Kaczmarek Wiktoria, Gacka Zuzanna, Pierc Maria, Dropińska Zuzanna, Głowacka Hanna, Łasica Amelia

Trener: Łukasz Puchała