W dniach 17-19.05.2019 r. odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie „Stasinki” 2019. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn bo aż 24 (12 żeńskich i 12 męskich) to w sumie ponad 300 dziewcząt i chłopców. Hala AQUA przez 3 dni wręcz pękała w szwach. Na 3 sektorach odbyło się w sumie kilkadziesiąt meczów a dodatkowo w sobotnie przedpołudnie festyn szkolny, który był dodatkową atrakcją. Do Żyrardowa zjechały się najlepsze drużyny z całej Polski i aż 4 drużyny łotewskie. W kategorii dziewcząt prym wiodła nasza ekipa UKS „Trójka” i MKS MOS Wrocław, które spotkały się w finale wcześniej wygrywając swoje mecze w grupach. Sam mecz finałowy był wyrównany jednak to w 4 kwarcie lepsze były wrocławianki, które ostatecznie wygrały 32:19. W kategorii chłopców najlepsze bezdyskusyjnie okazały się ekipy z Łotwy, które zajęły 3 pierwsze miejsca. Nasza drużyna ostatecznie była na dobrym 5 miejscu a przed nią oprócz ekip zagranicznych była tylko na 4 miejscu ekipa z Białegostoku.


„Cóż można powiedzieć o naszym turnieju. Po raz kolejny bardzo udana impreza koszykarska pod względem sportowym i organizacyjnym. Bardzo mnie cieszy również, że mamy tak fantastycznych rodziców naszych zawodników. Dzięki nim i ich zaangażowaniu turnieju mógł stać na najwyższym poziomie. Z tego miejsca chciałbym im serdecznie podziękować za to wsparcie. Gratuluję naszym drużynom i ich trenerom tak dobrych wyników w turniej. Również dziękuję spółce AQUA , SP 3 i sponsorom za pomoc przy organizacji imprezy”  –powiedział Robert Janiszewski Prezes UKS Trójka Żyrardów


Wyróżnienia w drużynach UKS Trójka Żyrardów otrzymali w kategorii dziewcząt : Trójka I –Sękowska Katarzyna, Trójka II- Tomsohn Antonina. W kategorii chłopców Trójka I – Janowczyk Miłosz, Trójka II – Dobaczewski Maksymilian


Do Najlepszej Piątki Turnieju wybrano z UKS Trójka Żyrardów – Śnieg Zofię i Wróbel Gaję oraz wśród chłopców – Biskup Nikodem


Kolejność Końcowa (Dziewczęta):


Kolejność Końcowa (Chłopcy):

 1. MKS MOS Wrocław
 2. UKS Trójka Żyrardów
 3. AZS Poznań
 4. Tukums Sporta Skola (Łotwa)
 5. Huragan Wołomin
 6. Iskra Konstantynów
 7. MKS Kusy Szczecin
 8. UKS Basket 47 Białystok
 9. UKS Bat Kartuzy
 10. GKK Grodzisk Mazowiecki
 11. Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski
 12. UKS Trójka Żyrardów II
 1. Tukums Sporta Skola (Łotwa)
 2. Bauskas (Łotwa)
 3. BS Riga (Łotwa)
 4. SP 47 Białystok
 5. UKS Trójka Żyrardów
 6. Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski
 7. MKS Novum Bydgoszcz
 8. MKK Pyra Poznań
 9. Regnum Bydgoszcz
 10. UKS 9 Łomża
 11. GKK Grodzisk Mazowiecki
 12. UKS Trójka Żyrardów II
Składy UKS Trójka Żyrardów:

UKS Trójka Żyrardów (Dziewczęta): Lefelt Zuzanna, Kołatko Julia, Kociszewska Wiktoria, Glizia Zofia, Darska Milena, Chechłacz Nicola, Szafraniec Adrianna (kapitan), Piekarska Julia, Skrobisz Maja, Kwapisz Magdalena, Sękowska Katarzyna, Wróbel Gaja, Kakietek Martyna, Wiśniewska Lena, Wojciechowska Aleksandra, Majewska Oliwia, Śnieg Zofia

Trener: Łukasz Puchała

UKS Trójka Żyrardów (Chłopcy): Wielogórski Michał, Aronowski Filip, Gąsiński Jakub, Janowczyk Miłosz, Kołodziejczak Bartłomiej, Szymańczak Nikodem, Biskup Nikodem, Bławdzin Bartosz, Koźlicki Cezary, Rosiak Antoni, Krawiecki Antoni, Kierzkowski Franciszek, Uszkiewicz Igor

Trener: Sławomir Jakubiak

UKS Trójka Żyrardów II (Chłopcy): Oskar Łapiński, Maksymilian Dobaczewski, Igor Markowski, Krzysztof Słupecki, Bartosz Koźbiał, Jakub Rastawicki, Marcel Radzioch, Ksawery Polański, Adam Wasiński, Tomasz Papuga, Ignacy Jakubiec, Bartosz Wiśniewski, Górski Adrian

Trener: Leszek Kamiński

UKS Trójka Żyrardów II (Dziewczęta): Wiktoria Jesiona, Pola Kowalska, Roksana Matuszewska, Małgorzata Milczarek, Julia Suchecka, Lena Staszewska, Wiktoria Zawadzka, Oliwia Wiklak, Antonina Tomsohn, Lidia Zaręba, Gabriela Zdanowska, Martyna Pękacka, Julia Towarek, Aleksandra Wojtkiewicz, Julia Obłąkowska, Wiktoria Marczak, Lidia Chyziak, Róża Skibińska

Trenerzy: Dominika Sztąberska i Justyna Borońska