Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie w terminie 08-10 maja wzięły udział w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych, które odbyły się w Płocku. Dziewczęta prowadzone przez trenera/nauczyciela Łukasza Puchałę wygrały wszystkie spotkania i zdobyły tytuł najlepszego zespołu w Województwie Mazowieckim w Koszykówce Szkół Podstawowych Dziewcząt kategorii Dzieci. Nasze zawodniczki kolejno pokonały Szkołę z Strzegowa, Warszawy, Wołomina, Sokołowa Podlaskiego oraz Płocka. To kolejny medal dla naszej Szkoły i to złoty po raz trzeci z rzędu. Teraz następnym etapem będzie Finał Krajowy.

Skład zespołu Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie:
Śnieg Zofia, Wiklak Wiktoria, Pierc Maria, Siwek Wiktoria, Kaczmarek Wiktoria, Staszewska Zuzanna Kpt., Łasica Amelia, Wiśniewska Lena, Gąsowska Natalia, Tkacz Marta, Kwapisz Magdalena, Lefelt Zuzanna, Gacka Zuzanna, Wróbel Gaja

Trener/Nauczyciel: Łukasz Puchała